Katarzyna Plewa to niezwykle ciepła, empatyczna i oddana pacjentom pani doktor, która zawsze wita ich z uśmiechem na twarzy. Dyplom medycyny zdobyła w roku 2004, natomiast tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii otrzymała w 2012 r.
W październiku 2015 r. uzyskała tytuł naukowy doktora nauk medycznych, a w 2016 r. specjalizację w dziedzinie medycyny ratunkowej.
Ma w sobie ciągłą chęć rozwoju i nauki tak więc w październiku 2022 r., kiedy miała egzamin z medycyny rodzinnej był on tylko czystą formalnością.
Prywatnie mama 4 córek, dzięki czemu bardzo dobrze rozumie potrzeby oraz problemy najmłodszych pacjentów.
Od dziecka była zafascynowana tym, jak funkcjonują żywe organizmy - nie tylko sam człowiek. Ciekawi ją złożoność procesów i zachodzących funkcji w ciałach żywych, dlatego początkowo chciała zostać chirurgiem. Niestety skuteczną przeszkodą okazała się być filigranowa postura. Jej dociekliwość, całościowe spojrzenie na organizm ludzki oraz chęć ciągłego rozwoju i nauki doprowadziły do specjalizacji z medycyny rodzinnej, którą ukończyła w 2004 r.
W pacjencie interesuje ją przede wszystkim budowanie długotrwałej relacji opartej na zaufaniu. Możliwość obserwowania pacjenta w szerokiej perspektywie czasu pozwala na stworzenie dokładnego obrazu jego problemów zdrowotnych. Ponadto opieka nad całymi rodzinami daje możliwość zauważenia wzajemnych zależności stanu zdrowia pacjenta z jego środowiskiem życia. Umożliwia to również zidentyfikowanie wszelkich czynników - rodzinnych i społecznych, które stwarzają ryzyko powstawania chorób. Taka relacja ułatwia także diagnozowanie schorzeń o podłożu psychicznym, rodzinnym czy społecznym, co sprawia, że może kompleksowo zajmować się pacjentami.
Dr Marta to kilkuletni specjalista medycyny rodzinnej. Jest skromną osobą, więc sama tego nie powie – my możemy – pani doktor zdała egzamin specjalizacyjny z DRUGIM WYNIKIEM w Polsce.
Jak można się domyślić, jest to nie lada wyczyn dla każdego, nawet bardzo doświadczonego lekarza.
Studia medyczne ukończyła na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku i od 2017 roku poszerzała swoją wiedzę i zdobywała doświadczenie w dziedzinie medycyny rodzinnej podczas pracy w POZ, w trakcie dyżurów w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej oraz w czasie wielu staży kierunkowych prowadzonych na oddziałach białostockich szpitali. Jak sama mówi, medycyna rodzinna była jej pierwszym wyborem specjalizacji, podyktowanym chęcią pracy zarówno z pacjentami dorosłymi jak i dziećmi i ich rodzicami. Sama również podkreśla jak ważne jest dla niej budowanie długotrwałej relacji z pacjentem, poznawanie go i bycie na bieżąco z jego problemami zdrowotnymi.
Na pytanie dlaczego w ogóle dr Marta Paszkowska wybrała studia medyczne odpowiada, że nie mogło być inaczej. Podobno już jako dziecko o tym mówiła, a w wyborze tym utwierdzało ją obserwowanie pracy swojej mamy jako ratownika medycznego z powołaniem do niesienia pomocy.
Nasza nowa- młoda Pani doktor pediatra z pasją. Pełna empatii, z uśmiechem zajmuje się leczeniem niemowląt i dzieci, którzy, według zdania doktor- są najwdzięczniejszą grupą pacjentów.
Pediatra, specjalista onkolog i hematolog dziecięcy
Lekarz z niesamowitym podejściem do najmłodszych, współzałożycielka Stowarzyszenia O!Piernicz raka, na co dzień pracuje na Oddziale Onkologii DSK w Białymstoku. W naszej Poradni dzieli się swoją ogromną wiedzą z rodzicami naszych najmniejszych pacjentów.
lekarz w trakcie specjalizacji z pediatrii, rezydent Kliniki Obserwacyjno-Zakaźnej dla Dzieci UDSK w Białymstoku. W naszej Poradni z sympatią i zaangażowaniem opiekuje się najmłodszymi pacjentami.
Z zaangażowaniem rozwiązuje problemy medyczne zarówno dzieci jak i dorosłych pacjentów naszej Poradni.
Magister psychologii o specjalności klinicznej i osobowości, magister pedagogiki, terapeuta, oligofrenopedagog, certyfikowany trener umiejętności społecznych, mediator.
Szczęśliwa żona i mama trójki dzieci.
"W mojej pracy stawiam na uważne słuchanie i indywidualne podejście do każdego klienta. Zależy mi na relacjach opartych na wzajemnym szacunku, zaufaniu i empatii".